11:50
1
A store sells notebooks for $3 each and pens for $2 each. A customer bought 25 items for $65. How many notebooks were purchased?
Question 1 of 10
Check our guide for tips on how to use this platform effectively.
A store sells notebooks for $3 each and pens for $2 each. A customer bought 25 items for $65. How many notebooks were purchased?